טיפול UNFO ל Metatarsus Adductus (מטטרסוס אדוקטוס)

המייצב האורטופדי האוניברסאלי לכף רגל של יילודים (UNFO), פותח כדי לתת מענה ל:

  • קשיים ולחץ הנגרמים משימוש תכוף בגבס
  • חוסר היעילות של טכניקות מתיחה
  • טיפולים אחרים שאינם מתאימים בדיוק להתמודדות עם הסטייה של עצם המסרק (MTA)

שלא כמו הגבס הסדרתי שתוכנן עבור טיפול במצבים חמורים יותר כמו קלאב פוט, ואומץ עבור טיפול ב-MTA, מייצב UNFO תוכנן במיוחד עבור טיפול באלה הסובלים מסטייה פנימה של עצם המסרק Metatarsus Adductus. בטיפול במקרים חמורים של MTA, מייצב UNFO איכותי יותר, בטוח יותר, ובאופן משמעותי פחות לוחץ מאשר הגבס הסדרתי.

מעבר לכך, מייצב UNFO משאיר את האחריות לטיפול במקרים קלים עד מתונים של הבעיה הידועה בשמות נוספים כגון Forefoot Adduction או  Metatarsus Varus, בידיו של רופא מומחה, ולא מסתמך על יכולת ההורים למתוח את כף הרגל של תינוקם בצורה נכונה. המייצב מבטל את הסיכונים לאחֵר בביצוע הטיפול בתינוק הסובל מ-MTA, מפני שאין צורך לחכות ולראות האם מתיחה היא הטיפול הנכון עבור התינוק. מובטח להורים כי התינוק שלהם יטופל בצורה נכונה מן ההתחלה.

המאפיינים של מייצב UNFO

מייצב UNFO הוא מייצב כף רגל קצר, העשוי מפלסטיק נוקשה המכוסה בחומר תרמופלסטי רך. המתקן כולל גם רצועה מרופדת מתכווננת לנוחות מרבית.

המייצב UNFO עוצב בהתאם למבנה האנטומי התלת מימדי של העיוות בכף הרגל, דבר המבטיח תיקון נאות בטיפול בתינוקות עם Metatarsus Adductus. מייצב UNFO מותאם בקלות, קל למקם אותו בצורה מדויקת והוא נוח ללבישה. מייצב UNFO מספק לתינוקות ולהוריהם טיפול ללא מתח, שהוא אלטרנטיבה איכותית ביותר, לעומת הגבס הנפוץ ותרגילי המתיחה.

חידוש ויתרונות של UNFO

המייצב UNFO הוא המתקן האורטופדי הקצר הראשון בעולם שמולבש מתחת לקרסול. הוא מספק התאמה ואחיזה מקסימאליים, ומתקן בצורה עדינה והדרגתית, באמצעות 6 נקודות כוח רב כיווניות שמופעלות על כף הרגל המעוותת. העיצוב דמוי הסנדל של UNFO מאפשר טיפול נוח ועדין, חוסך מההורים ומהתינוקות אי נוחות חברתית או פיזית המלוות את השימוש בגבס לאורך הרגל.

בעזרת מייצב UNFO, המטופל ומשפחתו נהנים מטיפול בשיטה מתקדמת וחדשנית ביותר, ואילו הרופא זוכה בדרך אמינה לטפל ביעילות בכל הסובלים מ-MTA. אנשי ביטוח נהנים גם הם מאלמנט החיסכון שבטיפול.